Megszakadt az UTA jó sorozata

Egygólos vezetés után az utolsó hat percben kapott ki az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában.

A szezon eddig három meccsén az aradi csapaté volt a hajrá, szombaton azonban a ráadás pillanataiban csúszott ki a győzelem – sőt a döntetlen is – a piros-fehérek kezéből.

Bálint László vezetőedző tanítványai az első félidő hosszabbításában jutottak vezetéshez a Ripensia ellen, és sokáig úy tnt, hogy Temesvárról is diadalmasan tér haz az UTA. A hajrában azonban hazaiak kiegyenlítettek, majd az utolsó másodpercekben egy tizenegyesből a győzelmet is megszerezték.

Érdekessége a pontvadászatnak, hogy jelenleg két újoncscsapat vezet hibátlan teljesítménnyel.

Az UTA kedden este fél hatkor a harmadosztályú Lippai Șoimii vendége lesz a Román Kupa 3. fordulójában, legközelebbi bajnoki meccsén, augusztus 31-én pedig a Sportult fogadja.

2. Liga, 4. forduló: Ripensia–UTA 2–1, gólszerzők: Voinea (87. p.), Zaluschi (90+3. p., 11-esből), illetve Ursu (45+2.).

További eredmények: FK Csíkszereda–Dunărea Călăraşi 1–1, Sportul Snagov–Metaloglobus 0–3, Pandurii–Viitorul Pandurii 0–0, Daco-Getica–Resicabánya 1–0, Concordia Chiajna–Turnu Măgurele 0–3, Rapid–ASU Politehnica 1–0, Kolozsvári Universitatea–Gloria Buzău 0–2.

FRISSÍTÉS: hétfőn: Farul–Petrolul 0–0, kedden: CS Mioveni–FC Argeş 2–0.

Az élen: 1. Buzău 12 ponttal (12–1-es gólaránnyal), 2. Turnu Măgurele 12 (11–1), 3. Mioveni 10, 4. UTA 9, ... 10. Ripensia 6, ... 20. Sportul 0 ponttal.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.