Megnyert meccset engedett ki a kezéből az UTA

Itt még volt ok az örömre | Fotó: UTA Facebook-oldal

Kétgólos vezetésről játszott döntetlent az UTA szerdán kora este, az első osztályú labdarúgó-bajnokság idei utolsó, hétközi fordulójában.

Az élmezőnyhöz tartozó Universitatea Craiovát a Kolozsvár Arénában fogadta az aradi csapat, mert a Neuman Ferenc-stadion gyepszőnyegének a cseréje még nem fejeződött be.

Az UTA álomrajtot vett, ugyanis Micovschi becsúszva már a harmadik percben vezetéshez juttatta a „hazaiakat”. Mi több, a hetedik percben, kihasználva a craiovai védelem megingását, megduplázta az előnyt – mindkét esetben Cooper adta a gólpasszt, illetve szerezte meg a labdát, így őt is dicséret illeti.

Nem sokkal később Iacob kapusnak kellett bravúrral védenie, de az UTA nem húzta ki az első félidőt kapott gól nélkül, mert Bancu a 45. percben szépített. Az oltyánok a második félidőben pedig újabb gólt szerezve kiegyenlítettek, így csak egy ponttal gazdagodott az UTA, amelyik feljött a 12. helyre 24 ponttal.

Superliga, 21. forduló:

• UTA–Universitatea Craiova 2–2, gólszerzők: Micovschi (3. és 7.), illetve Bancu (45.), Mitriță (76.)

• FCU 1948 Craiova–Petrolul 2–0

• Poli Iași–FCSB 1–3

• Farul–Rapid 0–0

• Hermannstadt–Sepsi OSK 1–1

• CFR–Kolozsvári Universitatea (csütörtök 19.45)

• Oțelul–FC Botoșani 0–2

• Dinamo–FC Voluntari 1–0

Táblázat forrása: digisport.ro