Második hazai meccs, második győzelem

Győzelmet aratott hazai pályán az UTA az újonc kolozsvári Universitatea ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának szombati meccsén.

Még hat perc sem telt el a meccsből, amikor a PSG-nevelésű moldovai köztársaságbeli csatár, Virgiliu Postolachi tíz méterről, kapásból a kapu bal alsó sarkába továbbított egy jobboldali beadásból érkező labdát. A folytatásban is veszélyeztetett az aradi csapat, mégis a látogatók szereztek gólt: az alapvonal előtt épp Postolachi veszített el egy labdát, a középre lőtt játékszert pedig Bălan közelről továbbította Iacob kapujába.

Szünet előtt újra vezethetett volna az UTA, de Benga gólját les címén érvénytelenítette a videóbíró. A második félidő vége felé Haită szabadrúgását bravúrral védte az aradi kapus, hogy aztán a hajrában Juan Cascini remek ballábas lövéssel megszerezze az UTA győztes gólját.

Ilie Poenaru vezetőedző legénysége második meccsét játszotta hazai pályán a  mostani idényben, s egyúttal a második győzelmét aratta.

Szuperliga, 5. forduló:

• UTA–Kolozsvári Universitatea 2–1, gólszerzők: Postolachi (6.), Cascini (82.), illetve Bălan (36.)
  • FC Argeș–FCU Craiova 1948 0–2
  • Petrolul Ploiești–Rapid 1–0
  • Universitatea Craiova–CS Mioveni 1–0
  • Kolozsvári CFR–FC Botoșani 0–1
  • FCSB–Chindia Târgoviște 3–2
  • FC Voluntari–Sepsi OSK 0–0
  • Farul–Hermannstadt 0–0
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA augusztus 20-án, szombaton 21.30-tól a Rapiddal játszik Bukarestben.