Ma magyar–román vb-selejtező

A Puskás-stadionban üres lelátók előtt játsszanak ma a csapatok A Puskás-stadionban üres lelátók előtt játsszanak ma a csapatok

Ma rendezik a 22. magyar–román válogatott futballmérkőzést. Bár a 2014-es világbajnokság selejtezője még csak az 5. fordulónál tart, a budapesti találkozó győztese nagy lépést tehet a továbbjutás, vagy legalábbis a pótselejtezőt érő 2. hely megszerzése felé. Az eddig 21 meccs mérlege meggyőző magyar fölényt mutat: 12 győzelem, 4 döntetlen és csak 5 vereség, ám a román sikerek kivétel nélkül a legutóbbi öt meccsen születtek. Tétmérkőzésen kiegyenlített a mérleg (3–4–3), ezekről itt olvasható kommentár Hegyi Iván futballszakíró tollából.
A mérkőzés 21.30 órakor kezdődik, de az m1 már 21.15-kor helyszíni közvetítést ad.
Az eddigi magyar–román meccsek:
1936. október 4., Bukarest: Románia–Magyarország 1–2. Gól: Bindea, illetve Lázár, Toldi.
1939. október 22., Bukarest: Románia–Magyarország 1–1. Gól: Spielmann, illetve Tóth III.
1940. május 19., Üllői út: Magyarország–Románia 2–0. Gól: Sárosi dr., Gyetvai.
1945., szeptember 30., Üllői út: Magyarország–Románia 7–2. Gól: Hidegkuti (2), Puskás (2), Zsengellér, Rudas, Nyers, illetve Fábián, Perényi.
1947. október 12., Bukarest: Románia–Magyarország 0–3. Gól: Puskás (2), Egresi.
1948. június 6., Megyeri út: Magyarország–Románia 9–0. Gól: Egresi (3), Mészáros (2), Puskás (2), Kocsis S. (2).
1948. október 24., Bukarest: Románia–Magyarország 1–5. Gól: Perényi, illetve Puskás (3), Deák (2).
1952. július 15., Turku (olimpiai torna): Magyarország–Románia 2–1. Gól: Kocsis S., Czibor, illetve Suru.
1954. szeptember 19., Népstadion: Magyarország–Románia 5–1. Gól: Kocsis S. (2), Hidegkuti (2), Budai II, illetve Ozon.
1958. október 26., Bukarest: Románia–Magyarország 1–2. Gól: Dinulescu, illetve Vasas, Tichy.
1972. április 29., Népstadion (Eb-negyeddöntő): Magyarország–Románia 1–1. Gól: Branikovits, illetve Szatmári.
1972. május 14., Bukarest (Eb-negyeddöntő): Románia–Magyarország 2–2. Gól: Dobrin, Neagu, illetve Szőke, Kocsis L.
1972. május 17., Belgrád (Eb-negyeddöntő, harmadik mérkőzés): Magyarország–Románia 2–1. Gól: Kocsis L., Szőke, illetve Neagu.
1981. május 13., Népstadion (vb-selejtező): Magyarország–Románia 1–0. Gól: Fazekas.
1981. szeptember 23., Bukarest (vb-selejtező): Románia–Magyarország 0–0.
1998. október 14., Népstadion (Eb-selejtező): Magyarország–Románia 1–1. Gól: Hrutka, illetve Moldovan.
1999. június 5., Bukarest (Eb-selejtező): Románia–Magyarország 2–0. Gól: A. Ilie, D. Munteanu.
2001. június 2., Bukarest (vb-selejtező): Románia–Magyarország 2–0. Gól: M. Niculae (2).
2001. szeptember 5., Népstadion (vb-selejtező): Magyarország–Románia 0–2. Gól: A. Ilie, M. Niculae.
2004., február 21., Larnaca (ligaválogatottak, ciprusi Nyolc Nemzet Tornája): Románia–Magyarország 3–0. Gól: Mihuţ, Dănciulescu, Caramarin.
2009. augusztus 12., Budapest (barátságos): Magyarország–Románia 0–1. Gól: T. Ghioane.