Levitézlett a Honvéd, továbbjutott a Videoton és a Rapid

A székesfehérvári Tóth Balázs és a pozsonyi Marko Milinkovics küzd a labdáért
MTI-fotó

Egyik magyar csapat sem nyert ma este a labdarúgó Európa Liga-selejtező 2. fordulójának visszavágóján. A Budapest Honvéd kiütéses vereséget szenvedett hazai pályán az orosz (dagesztáni) Anzsi Mahacskalától, és kiesett, míg a Videoton Székesfehérváron gól nélküli döntetlent játszott, de mégis továbbjutott a Pozsonyi Slovannal szemben. (A magyar együttesek az első meccseken sem tudtak nyerni, sőt az 1. fordulóban búcsúzott MTK is egy döntetlennel és egy vereséggel esett ki.)
A Bukaresti Rapid Finnországban is nyert, így kettős győzelemmel jutott tovább.
Eredmények: Budapest Honvéd–Anzsi Mahacskala 0–4, gólszerzők: Eto’o (7. és 81. perc), Traoré (53. perc), Satov (68. perc); továbbjutott az Anzsi 5–0-s összesítéssel. Videoton–Pozsonyi Slovan 0–0; továbbjutott a Videoton 1–1-gyel, idegenben lőtt góllal. MYPA–Bukaresti Rapid 0–2, gólszerzők: Surdu (19. perc), Ilijoski (42. perc); továbbjutott a Rapid 5–1-gyel. A 3. fordulóban (augusztus 2. és 9.) a Videoton a belga Genttel, a Rapid a holland Heerenveennel játszik. A Bukaresti Steaua a szlovák Nagyszombati (Trnava) Spartakkal kezdi a küzdelmeket.