Lejtmenetben az UTA [VIDEO]

Magabiztos győzelmet aratott kedd este az Universitatea Craiova az aradi UTA ellen az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának nyitómeccsén.

A dobogó harmadik helyén álló olténiai csapat végig fölényben játszott, ehhez képest csak a második félidő derekán szerezte meg a vezetést. Az előnyét gólt hajrában növelte, amikor Tudorie tizenegyesből volt eredményes.

Az újonc aradiak zsinórban harmadik meccsüket veszítették el, és Bálint László vezetőedző szerint fel kell adják a felsőházi rájátszásba – az első hatba – jutásról szövögetett álmaikat. „Ez a valóság, a helyünk az alsóházban van, és a kiesés elkerülésére kell koncentrálnunk” – nyilatkozta a meccs után az UTA trénere.

Az alapszakaszból hátralévő két meccsen elméletileg ledolgozható lenne a négypontos hátrány, de a jobb erőket képviselő, negyedik helyen álló Sepsi OSK-ával (április 3-án) és a nyolcadik Astrával játszik még az UTA, amelyektől az ősszel is simán kikapott.

Liga 1, 28. forduló: Universitatea Craiova–UTA 2–0, gólszerzők: Nistor (69.), Tudorie (90+2., 11-esből).

Táblázat forrása: digisport.ro

A forduló után két hét szünet következik a válogatott vb-selejtezői miatt.

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.