Lejt a hazai pálya, kikapott a címvédőtől az UTA [VIDEO]

Ismét pontokat hullajtott hazai pályán az UTA: az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának szombat esti mérkőzésén az aradiak a címvédő CFR-t fogadták, amelyet ősszel meglepetésre 1–0-ra legyőztek Kolozsváron. Most ugyanilyen arányban kaptak ki hazai pályán.

Átok ül a piros-fehér mezes csapaton, mert a tavaly ősszel átadott új Neuman Ferenc Arénában mindeddig csak egy mérkőzését nyerte meg. Bálint László vezetőedző legénységének a címvédésre hajtó kolozsváriak ellen kellett volna javítaniuk a mérlegen, és bár volt esélyük a gólszerzésre, nem tudtak élni a lehetőséggel. Sőt a vendégek Vinicius révén – aki Deac szöglete után fejelte a labdát a kapuba – a győztes gólt is megszerezték a második félidőben, így ideiglenesen átvették a vezetést a bajnokságban.

Az UTA a következő fordulóban, március 13-án, szombaton (este nyolctól) épp a CFR fő riválisával, a bukaresti FCSB-vel játszik – hazai pályán… Az újon aradi csapatra még négy meccs vár az alapszakaszban, és 4 pont a hátránya a felsőházi rájátszást érő hatodik helytől, amelyet ilyen teljesítménnyel nehéz lesz elérni.

1. Liga, 26. forduló: UTA–CFR 0–1 (0–0), gólszerző: Vinicius (68.).

További eredmények:

  • Sepsi OSK–Chindia 0–1
  • Viitorul–Clinceni 1–1
  • U. Craiova–Botoșani 1–0

FRISSÍTÉS: Vasárnap:

  • Astra–Hermannstadt 2–1
  • FCSB–Gaz Metan 1–0

Hétfőn:

  • FC Argeș–Poli Iași 2–1
  • Voluntari–Dinamo 1–1
Táblázat forrása: digisport.ro

 

A rovatból ajánljuk:

Megnyílt a Gloria Stadion felújított futópályája a nagyközönség előtt
Hátra van még a munkálatok java, többek között a gyep cseréje és egy moduláris lelátó építése.
Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Egy válogatott játékosa apja puhatolózott a befektetési lehetőségekről.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.
Aradi albérletbe költözik a Corvinul, a Neuman Ferenc Arénában játssza hazai meccseit
Az élvonal újoncának stadionját újjáépítik, ezért ideiglenesen Arad lesz az otthona.
Idegenbeli győzelemmel zárt az UTA, megnyerve az alsóházi rájátszást
Az aradiak helyezésük alapján jogosultak lennének selejtezőt vívni a nemzetközi kupaszereplésért, de...
Győzelemmel búcsúzott a hazai pályától és közönségétől az UTA
Az alsóházi rájátszásból már csak egy forduló van hátra.