Legyőzte és megelőzte az UTÁ-t az FCSB

Egygólos vereséget szenvedett az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnap esti meccsén Bukarestben, az FCSB vendégeként.

A hazaiak már az első negyedóra végén megszerezték a vezetést Olaru hajszálpontos lövésével. Az aradiak két nagy helyzetet is kidolgoztak még szünet előtt, de a fővárosiak kapusa mindkétszer mentett.

Térfélcsere után váltakoztak a gólhelyzetek mindkét oldalon, de igazán veszélyes akciókat az FCSB vezetett inkább. A hajrában Vukcevic kézzel ért a labdához a saját tizenhatosán belül, így a bukarestiek tizenegyesből növelhették előnyüket.

A nyáron épp az FCSB-től igazolt Keșeru lefaragott ugyan a hátrányóbl, de ez csak a szépítésre volt elég.

Az utóbbi négy meccsén az UTA három vereséget és egy döntetlent számlál. Győzelmével az FCSB megelőzte az aradi csapatot a táblázaton. Október 19-én, szerdán esélye nyílik az UTÁ-nak a visszavágásra, ugyanis a Román Kupa csoportmeccseinek első fordulójában az aradiak az FCSB-t fogadják 21 órától.

Szuperliga, 14 forduló:

  • FCSB–UTA 2–1, gólszerzők: Olaru (16.), Compagno (88., 11-esből), illetve Keșeru (90+1.)
  • FC Argeș–FC Voluntari 0–0
  • FC Hermannstadt–Rapid 0–2
  • FC Botoșani–FCU Craiova 1948 1–0
  • Farul–Kolozsvári Universitatea 2–0
  • Universitatea Craiova–Petrolul Ploiești 2–1
  • Chindia Târgoviște–CS Mioveni 1–0
  • Kolozsvári CFR–Sepsi OSK 2–1
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA október 23-án, vasárnap 18.15-kor az Universitatea Craiovát fogadja.

A rovatból ajánljuk:

Átvette a vezetést a női kosárlabda-bajnokságban az aradi csapat a Rapid legyőzésével
Az FCC Baschet UAV hazai pályán, rendkívül szoros meccsen nyert 76:73 arányban.
Továbbjutás küszöbén az UTA, miután a kupameccsen kiütötte az FCSB-t
„Emberemlékezet” óta nem látott különbségű győzelmet aratott az aradi csapat.
Szebeni győzelmével felzárkózott az élmezőnyhöz az UTA
A 18. perctől emberelőnyben játszhattak az aradiak, akik a második félidőben törték fel a védelmet.
Elvették az UTA gólját, kettőt „adtak” helyette a vendégek
Az aradi csapat nem tudta átmenteni a bajnoki szünet előtti jó formáját.
Felsült a másodosztályú Corvinul ellen az UTA, a hajrában kapta a vesztes gólt
A csereként pályára lépett Zsóri Dániel rámenősségének köszönhető az egyenlítés, de ez is kevés volt.