Legyőzte és megelőzte az UTÁ-t az FCSB

Egygólos vereséget szenvedett az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnap esti meccsén Bukarestben, az FCSB vendégeként.

A hazaiak már az első negyedóra végén megszerezték a vezetést Olaru hajszálpontos lövésével. Az aradiak két nagy helyzetet is kidolgoztak még szünet előtt, de a fővárosiak kapusa mindkétszer mentett.

Térfélcsere után váltakoztak a gólhelyzetek mindkét oldalon, de igazán veszélyes akciókat az FCSB vezetett inkább. A hajrában Vukcevic kézzel ért a labdához a saját tizenhatosán belül, így a bukarestiek tizenegyesből növelhették előnyüket.

A nyáron épp az FCSB-től igazolt Keșeru lefaragott ugyan a hátrányóbl, de ez csak a szépítésre volt elég.

Az utóbbi négy meccsén az UTA három vereséget és egy döntetlent számlál. Győzelmével az FCSB megelőzte az aradi csapatot a táblázaton. Október 19-én, szerdán esélye nyílik az UTÁ-nak a visszavágásra, ugyanis a Román Kupa csoportmeccseinek első fordulójában az aradiak az FCSB-t fogadják 21 órától.

Szuperliga, 14 forduló:

• FCSB–UTA 2–1, gólszerzők: Olaru (16.), Compagno (88., 11-esből), illetve Keșeru (90+1.)
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA október 23-án, vasárnap 18.15-kor az Universitatea Craiovát fogadja.

Megpuhította az acélt az UTA – magabiztos győzelem az alsóházi rangadón
Az aradi csapat a rájátszásban még veretlen galaci együttest fogadta, és gól nélküli első félidő után 3–1 arányban nyert. A zártkapus büntetés végrehajtását felfüggesztették, így ismét beengedték a nézőket a stadionba.