Legyőzte a szomszédvár csapatát az UTA

Magabiztos győzelmet aratott az Arad–Temesvár „ősrangadón” az UTA, a másodosztályú labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.

A siker értékét emeli, hogy a piros-fehérek idegenben diadalmaskodtak az ASU Politehnica, vagyis a régi műegyetemi csapat jogutódjának tekintett lila-fehérek ellen.

A meccs embere a Ferencvárostól szerződtetett, amúgy csíkszeredai születésű János Norbert volt, aki az első félidőben szerzett góljaival gyakorlatilag szünet előtt eldöntötte a három pont sorsát.

2. Liga 14. forduló: Temesvári ASU Poli–UTA 1–3, gólszerzők: Bozian (67. p., 11-es), illetve János (14. és 40. p.), Rus (87. p.).

További eredmények: Kolozsvári Universitatea–Temesvári ACS Poli 4–0, CS Mioveni–Bukaresti Daco-Getica Bucureşti 2–1, Bukaresti Metaloglobus–CS Baloteşti 1–0, Energeticianul–Academica Clinceni 0–1, Bákói Aerostar–Temesvári Ripensia 2–0, FC Argeş–Dacia Unirea Brăila 4–1, Nagyváradi Luceafărul–Pandurii Târgu Jiu 1–0; vasárnap: Chindia Târgovişte–Sportul Snagov 4–1, hétfőn: Petrolul Ploieşti–Konstancai Farul.

Az állás: 1. Târgovişte 32 ponttal, 2. Clinceni 30 (31–8), 3. Snagov 30 (24–12), … 8. UTA 23 ponttal,… 12. ASU Poli 20 ponttal.

November 4-én az UTA a Kolozsvári Universitateát fogadja.

A rovatból ajánljuk:

Jenei Imre 87 éves lett
Játszott az UTÁ-ban, a Steauával edzőként BEK-et nyert.
Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.