Lefagyott az UTA a „tavaszi” nyitányon

A világos kékben játszó aradiak csődöt mondtak | Fotó: uta-arad.ro

Súlyos vereséget szenvedett az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén.

Aligha ilyen folytatásról álmodtak a „tavaszi” nyitányon az aradi klubnál, még ha az ellenfél a listavezető és bajnokaspiráns FCSB volt. A reményeket táplálta, hogy ősszel Aradon az UTA meglepte a bukaresti csapatott (0–1-ről fordított 2–1-re), de a fővárosiak ezúttal esélyt sem hagytak a hétfői vendégeknek.

Olaru révén két perc alatt kétgólos vezetésre tett szert a hazai együttes az első félidőben (az első gól gyönyörű kapáslövésből született, a második az aradi védők asszisztálásával), majd a folytatásban Olaru tizenegyesből a harmadik gólját is megszerezte. A kegyelemdöfést az UTA-nevelés David Miculescu adta meg, becsületére legyen mondva, a csatár visszafogottan ünnepelte gólját a volt csapata ellen.

Mircea Rednic vezetőedző a téli szünetben nem tudta helyre rakni csapatát, az UTA az osztályozót jelentő 13. helyen áll a forduló után.

Superliga, 22. forduló:

• FCSB–UTA 4–0, gólszerzők: Olaru (20., 22. és 66., az utolsót 11-esből), Miculescu (82.)

• Sepsi–Poli Iași 6–0

• Rapid–FCU 1948 Craiova 4–3

• Kolozsvári Universitatea–Hermannstadt 2–1

• Petrolul Ploiești–Dinamo 1–0

• FC Botoșani–CFR 1–0

• Universitatea Craiova–Farul 1–2

• FC Voluntari–Oțelul 1–1

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA január 27-én, szombaton 14 órától a Sepsit fogadja az aradi Neuman Ferenc Arénában.