Kisorsolták a Román Kupa csoportbeosztását, az UTA két meccset hazai pályán játszik

Román Kupa

A Román Kupa csoportbeosztása | Fotó: frf.ro

Pénteken elkészítették a labdarúgó Román Kupa csoportküzdelmeinek sorsolását, ez alapján az UTA három meccséből kettő hazai pályán játszhat.

Mint köztudomású, két évvel ezelőtt új formátumban bonyolítja le a labdarúgó-szövetség a Román Kupát: a legjobb 24 csapatot négy darab hatfős csoportba sorsolják, amelyeken belül nem körmérkőzéseket játszanak, hanem úgynevezett ligarendszerben minden csapat találkozik egy nálánál különböző erőcsoportban szereplő ellenféllel.

A csoportküzdelmekben három fordulót rendeznek, az így kialakuló sorrend első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe, ahol már egyenes kieséses rendszerben folytatódik a verseny.

Az UTA a B-csoportba került másik három élvonalbeli (Universitatea Craiova, Petrolul, FCSB), egy másod- (Besztercei Gloria) és egy harmadosztályú (Kolozsvári Sănătatea) csapat társaságában. Az aradiak programja a következő:

  1. forduló: UTA–Petrolul (október 29.)
  2. forduló: UTA–FCSB (december 3.)
  3. forduló: Besztercei Gloria–UTA (december 17.)

Ha az UTA továbbjut, akkor az A-csoportból kap ellenfelet, az első ligás CFR, Rapid, Metaloglobus, FC Argeș, vagy a másodosztályú Újszentes és Slatina közül.

A rovatból ajánljuk:

Nem sikerült a bravúr a Rapid ellen, kicsúszott a felsőházból az UTA
A bukaresti csapat némi bírói segédlettel elvitte a 3 pontot Aradról.
Jól kezdte az évet az UTA, idegenből hozott három pontot
Rájátszást érő helyen az aradi csapat.
Bajnok és kupagyőztes erdélyi magyar kapussal erősített az UTA
Tordai Árpád egyéves szerződést írt alá az aradiakkal. Romániában és Litvániában szerzett címeket korábban.
Elhunyt az UTA legutóbbi aranygenerációjának oszlopos tagja
Pozsonyi Jenő az aradi csapattal két bajnoki címet ünnepelhetett.
Győzelemmel kezdte az új évet az UTA [FRISSÍTVE]
Az aradiak Békéscsabán nyertek, de a vasárnapi szerbiai meccset lefújták a havazás miatt.
Meggyőző játékkal verte meg az UTA a Dinamót az évzáró meccsen
Lehetett volna nagyobb arányú is a különbség, de az aradiak a hajrában kihagyták a ziccereiket.