Kikapott a kiesőjelölttől az UTA [FRISSÍTVE]

Hazai pályán veszített az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának vasárnap kora délutáni meccsén, a forduló előtt az utolsó helyen álló Politehnica Iași ellen.

A kiesés elől menekülő moldvaiak az első félidőben egy szabadrúgás- és egy tizenegyesgóllal jutottak vezetéshez, és a hátrányt csak lefaragni tudta az aradi csapat a második játékrészben. Az utolsó negyedórában mindkét együttes szerezhetett volna gólt, de a csatárok elügyetlenkedték a helyzeteket.

A hazaiak a 95. percben Adrian Petre révén kapufát rúgtak az öt és felesről elvégzett közvetett szabadrúgásból, de többre nem futotta már.

Az alapszakaszban a Politehnica 3–2-re nyert Aradon, az UTA viszont Jászvásáron diadalmaskodott 2–re. A rájátszásban nem lesz visszavágója ennek a meccsnek, úgyhogy az UTA nehéz helyzetbe hozta magát három fordulóval a vége előtt.

1. Liga, alsóházi rájátszás (a kiesés elkerüléséért), 7. forduló: UTA–Politehnica Iași 1–2, gólszerzők: Hora (65.)., illetve Passaglia (28.), Popadiuc (32., 11-esből).