Kiábrándító UTA-vereség

Megtörtek a piros mezes hazaiak | Fotó: uta-arad.ro

Az UTA egygólos vereséget szenvedett az első osztályú labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 9. fordulójának nyitó meccsén a Kolozsvári Universitateatól.

A válogatott meccsek miatt elrendet szünet alatt sem tudta rendezni sorait az aradi csapat, amelyik péntek este ott folytatta, ahol közel két hete abbahagyta: kikapott soros ellenfelétől. Az UTA ezúttal hazai pályán szenvedte el a kudarcot, mégpedig az Universitatea elleni kiesési ragadón. A vendégek a második félidő vége felé szerezték meg a vezetést, amikor is egy távoli lövés után Iacob kapus pont Popa elé ütött e a labdát, aki a hálóba vágta azt.

Bár a hajrában tíz főre fogyatkoztak a kolozsváriak – Cîmpanu leköpte egyik ellenfelét, amiért a bíró kiállította –, az UTA nem tudta kihasználni az emberelőnyt, hogy legalább kiegyenlítsen, így újabb vereségével kiesést jelentő helyre csúszott.

Szuperliga, 9. forduló:

• UTA–Kolozsvári Universitatea 0–1, gólszerző: Popa (71.); kiállítva: Cîmpanu (80., Kolozsvár)

• Dinamo–FCU 1948 Craiova 0–1

• Universitatea Craiova–Sepsi OSK 2–1

• Hermannstadt–FC Voluntari 3–1

• Oțelul Galați–Rapid 0–0

• Farul–FCSB 0–1

• Poli Iași–FC Botoșani 1–1

• Kolozsvári CFR–Petrolul Ploiești 1–0

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA szeptember 23-án az FC Botoșani vendége lesz.