Kétgólos hátrányból fordítva játszott döntetlent az UTA

Szünetben kétgólos hátrányban voltak az aradiak, a győzelmet mégis ők szalasztották el a hajrában.

Kedvező előjelekkel, a legutóbbi két meccsen győzelmet és három-három gólt szerezve várta az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétközi fordulóját. Aztán a papírformát felülírva, a 25. percben már két góllal vezettek a Târgu Jiu-i vendégek az újaradi Motorul-pályán…

Térfélcsere után két perc alatt egyenlítettek az aradiak, aztán a csapatkapitány és góllövőlista-vezető Rus révén a vezetést is megszerezték. De itt még nem volt vége, mert a Pandurii nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt ismét betalált, így egy ponttal távozott Aradról.

2. Liga, 29. forduló: UTA–Pandurii 3–3, gólszerzők: Popa (57. p.), Ciucur (59. p.), Rus (72. p.), illetve Popescu (7. p.), Blejdea (25. p.), Dodoi (82. p.).

További eredmények: Daco-Getica–Kolozsvári „U” 2–6, Academica–Baloteşti 4–0, ACS Poli–Metaloglobus 1–0, Sportul–Luceafărul 2–4, Mioveni–Bákó 2–0, Farul–ASU Politehnica 1–1, Brăila–Energeticianul 3–1, Petrolul–FC Argeş 1–2, csütörtökön: Ripensia–Chindia 0–2.

Az állás: 1. Academica 67 ponttal, 2. Chindia 63, 3. Kolozsvár 60, … 8. UTA 42, … 10. Pandurii 34 ponttal.

Vasárnap az UTA Bukarestben játszik a Metaloglobus ellen, amely 34 ponttal a 12. helyen áll.