Ismét megszervezik az erdélyi magyar középiskolások Sportolimpiáját

Két év szünet után újraindul az Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpia Kolozsváron, amit szeptember 20–24. között szervez meg az RMDSZ, a Communitas Alapítvány, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem, az Erdélyi Ifjúsági Sportegyesület és a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása.

A VI. Sportolimpia szeptember 20-án, szerdán 17 órától a kolozsvári Auditorium Maximumban kezdődik, a nyitóünnepségen jelen lesz Novák Eduárd sportminiszter, romániai magyar paralimpiai, világ- és Európa-bajnok kerékpározó.

Idén Erdély 29 iskolájából közel 800 diák mérkőzik meg egymással Kolozsváron. Az előző évekhez viszonyítva a sportágak száma is növekszik, az eddigi – futball, kézilabda, kosárlabda, röplabda, úszás, asztalitenisz, strandröplabda és atlétika – mellett idén a női labdarúgás, lábtenisz és a streetball versenyszámain is megmérkőzhetnek a diákok.

A mérkőzések a BBTE Iuliu Hațieganu Sportparkban fognak zajlani.

A rovatból ajánljuk:

Megnyílt a Gloria Stadion felújított futópályája a nagyközönség előtt
A felújítás még tart, a terv tartalmazza a bemelegítő sávok kialakítását, a világítás korszerűsítését, a hangosítási rendszer telepítését, Wi‑Fi‑hálózat és videómegfigyelő-rendszer kiépítését, valamint a gyep és a zöldfelületek cseréjét és egy moduláris lelátó építését.
Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Egy válogatott játékosa apja puhatolózott a befektetési lehetőségekről.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.
Aradi albérletbe költözik a Corvinul, a Neuman Ferenc Arénában játssza hazai meccseit
Az élvonal újoncának stadionját újjáépítik, ezért ideiglenesen Arad lesz az otthona.
Idegenbeli győzelemmel zárt az UTA, megnyerve az alsóházi rájátszást
Az aradiak helyezésük alapján jogosultak lennének selejtezőt vívni a nemzetközi kupaszereplésért, de...
Győzelemmel búcsúzott a hazai pályától és közönségétől az UTA
Az alsóházi rájátszásból már csak egy forduló van hátra.