Infarktust kapott Ovidiu Hațegan futballbíró

Infarktust kapott és megműtötték Ovidiu Hațegant, a nemzetközi szintű aradi futballbírót, az orvosi beavatkozás után állapota stabil – adta hírül a román média.

A 2008 óta FIFA-bíróként jegyzett és 2015-től az európai bírói elitligába tartozó 41 éves Hațegan vasárnap este otthonában tartózkodott Aradon, és erős mellkasi fájdalmakat érzett, miután befejezte az edzést. Kórházba ment kivizsgálásra, és az orvosok megállapították, hogy az egyik ér eldugulása következtében infarktust kapott.

Vasárnap este meg is műtötték, sztentet ültettek be neki, egyelőre kérdéses, hogy Hațegan tudja-e folytatni pályafutását. A román média szerint Hațegannak az eddigi szakmai eredményei alapján jó esélye volt, hogy beválogassák az idei katari világbajnokság játékvezetői közé.

A Román Labdarúgó-szövetség a honlapján tette közzé a bíró üzenetét, amely szerint már jobban érzi magát, de még orvosi megfigyelés alatt tartják. Egyúttal köszönetét fejezte ki az orvosi stábnak, és arra a kérte a közvéleményt, hogy biztosítson számára nyugalmat a felépüléshez.

Pályafutásának kellemetlen pillanatai közé tartozik az a 2020 decemberében félbeszakított Paris Saint-Germain–Basaksehir Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés, amikor a negyedik bíró, Sebastian Colțescu, a török csapat másodedzőjét, Pierre Webot feketének nevezte, miközben Hațegannak javasolta, hogy adjon neki piros lapot. Mindkét csapat játékosai tiltakozásképpen elhagyták a pályát.

Hațegan a 2018-ban a Nemzetek Ligájában lejátszott Németország–Hollandia meccs közben tudta meg, hogy édesanyja meghalt. A mérkőzést ennek ellenére végig vezette, majd a lefújás után a pályán elsírta magát, és a játékosok voltak az elsők, akik részvétüket fejezték ki, és vigasztalták.

MTI

A rovatból ajánljuk:

Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Az izraeli–román állampolgárságú középhátvéd, Lisav Naif Eissat édesapja puhatolózott.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.
Aradi albérletbe költözik a Corvinul, a Neuman Ferenc Arénában játssza hazai meccseit
Az élvonal újoncának stadionját újjáépítik, ezért ideiglenesen Arad lesz az otthona.
Idegenbeli győzelemmel zárt az UTA, megnyerve az alsóházi rájátszást
Az aradiak helyezésük alapján jogosultak lennének selejtezőt vívni a nemzetközi kupaszereplésért, de...
Győzelemmel búcsúzott a hazai pályától és közönségétől az UTA
Az alsóházi rájátszásból már csak egy forduló van hátra.
A hajrában csúszott ki a győzelem az aradiak kezéből
Döntetlent játszott az UTA a Petrolul otthonában, ahol az utolsó pillanatokban kapott tizenegyessel veszített pontokat.