„Időn túli” tizenegyesgól miatt úszott el az UTA győzelme

Drámai küzdelemben hullajtott el két pontot az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszása 7. fordulójának hétfő esti záró meccsén, Pitești-en, ahol a házigazda FC Argeș javára három tizenegyest ítéltek meg.

Az aradi csapat diktálta a tempót, és Postolachi közeli bombájával az első félóra végéhez közeledve vezetést szerzett. Szünet előtt néhány perccel tizenegyeshez jutottak a hazaiak, de Iacob kapus kivédte Calcan próbálkozását, és még lefújás előtt jött a csattanós válasz: Keșerü gyönyörű távoli lövéssel megduplázta az előnyt.

Az egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülő – egyenes kiesést jelentő helyre csúszó – hazaiak kétségbeesetten próbálták menteni a menthetetlent, és tíz perccel a lefújás előtt – szintén tizenegyesből – szépítettek.

A játékvezető hat perc „túlórát” jelzett, de végül 14 perc lett a hosszabbítás, aminek a végét a hazaiak a harmadik tizenegyest végezhették el, és Garita ezt is belőtte, pontot mentve a hazaiaknak, akik még így is a másodosztályt jelentő helyen tanyáznak.

Az UTA előrelépett ugyan a hetedik helyre, amivel osztályozót játszhat a bennmaradásért, de az elveszített két pontnak még nagy ára lehet a végelszámolásnál.

Szuperliga, alsóházi rájátszás, 7. forduló:

• FC Argeș–UTA 2–2, gólszerzők: Garita (80. és 90+14., mindkettőt 11-esből), illetve Postolachi (27.), Keșerü (45.)

• FC Voluntari–CS Mioveni 1–0

• Chindia Târgoviște–Petrolul Ploiești 1–2

• FC Botoșani–Kolozsvári Universitatea 0–0

• FC Hermannstadt–FCU Craiova 1948 0–0