Hozta a kötelezőt az UTA, legyőzte Medgyest

Sima győzelmet aratott az UTA az ezer sebből vérző Medgyesi Gaz Metan ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának szombat déli meccsén.

Az adóságai miatt csődhelyzetbe jutott, a több tucatnyi pontlevonás után mínusz 11 ponttal sereghajtó és kilátástalan szituációban lévő Gaz Metan ificsapatokból toborzott játékosai az első félidőben szinte egyáltalán nem fejtettek ki ellenállást, az aradiak úgy mentek át a védelmükön, mint a penge azon a bizonyos tejterméken.

Csoda volt, hogy szünetben csak háromgólos UTA-előnyt mutatott az eredményjelző.

Térfélcsere után összekapták magukat a vendégek, hosszú percekig járatták a labdát az aradiak térfelén, de igazán veszélyt nem jelentettek a kapura. Bő negyedórával a végszó előtt aztán egy szöglet után Vorobjovas megszerezte saját maga második, csapata negyedik gólját, ami megadta a kegyelemdöfést.

• 1. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló: UTA–Medgyesi Gaz Metan 4–0 (3–0), gólszerzők: Cardoso (10.), Vorobjovas (25. és 74.), Otele (30.).