Hosszabbítás után búcsúztak a lippaiak a kupától

A rendes játékidőben döntetlenre állt a Lippai Șoimii az egy osztállyal feljebb szereplő Gloria Buzău elleni kedd délutáni kupameccsen, de a hosszabbításban alulmaradt az Arad megyei együttes.

A 3. ligában érdekelt Maros-parti együttes otthonában a másodosztályú Buzău szerzett vezetést negyedóra elteltével, de a szünet előtt nem sokkal egyenlítettek a hazaiak. Térfélcsere után a lippaiak a vezetést is átvették egy óriási szabadrúgásgóllal, de a látogatók pár perc múlva válaszoltak erre.

Mivel lefújásig nem született újabb találat, következett a hosszabbítás, amiben már kiütközött a két csapat közti osztálybeli különbség, a buzăuiak újabb két gólt szerezve jutottak be a legjobb 24 csapat közé.

• Román Kupa, 4. forduló: Lippai Șoimii (3. Liga)–Gloria Buzău (2. Liga) 2–4 (1–1, 2–2) – hosszabbítás után, gólszerzők: Bulza (40.), Susan (72.), illetve Boiciuc (15.), Neicuțescu (76.), Lopez (104.), Uțiu (119.).

Az élvonalban szereplő UTA szerdán 16 órától a harmadosztályú Foresta Suceava vendége lesz.