Hét meccs után nyert ismét a bajnokságban az UTA

Micovschi és Fábry „két és fél gólt” hozott össze | Fotó: uta-arad.ro

Hét nyeretlen meccs után nyert ismét az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni meccsén.

Az aradi csapat az FCU 1948 Craiova vendége volt, és több helyzetet is kialakított, mielőtt a hazaiak Chițu fejesével megszerezték a vezetést – Fábry például kapufát lőtt, majd a kapott gól után félfordulatból veszélyeztett a hazaiak kapuját. Nem sokkal később hosszas videóbírózás után tizenegyeshez jutott az UTA, és Fábry magabiztosan értékesítette a büntetőt. Alig pár perc múlva már a vendégek vezettek: Mivovschi baloldali beadása nyomán Ofosu szép kapáslövéssel szerzett gólt.

Térfélcsere után Van Durmen egy aradi játékostól kapott ajándéklabdával egyenlített ki, de megint alig kellett pár perc az újabb aradi gólig: egy kapu előtti kavarodás végén Micovschi közelről vágta a labdát a kapuba.

Győzelmével az UTA hétmeccses nyeretlenségi sorozatot tört meg a bajnokságban, ráadásul épp az FCU 1948 Craiovát megelőzve a táblázaton, lemozdult a kiesőzónából.

Superliga, 14. forduló:

• FCU 1948 Craiova–UTA 2–3, gólszerzők: Chițu (29.), Van Durmen (60.), illetve Fábry (37., 11-esből), Ofosu (41.), Micovschi (64)

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA november elsején, szerdán 18 órától az Universitatea Craiovát fogadja a Román Kupa csoportkörének 2. fordulójában (a meccset Nagyváradon rendezik), a bajnokságban pedig november 6-án, hétfőn 18 órától játszik a Dinamo ellen (ugyancsak Nagyvárad lesz a „hazai” pálya).