Helyzetekben gazdag meccsen döntetlent játszott az UTA

Helyzetekben gazdag meccsen döntetlent játszott az UTA az FC Voluntari ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnap délutáni meccsén.

A látogatók korán vezetéshez jutottak, amikor is egy szöglet után Balauru kapus kiejtette a labdát a kezéből, ami Damașcan elé pattant, az Ilfov megyeiek játékosa pedig köszönte szépen, és a hálóba továbbította.

Nem sokáig örvendhettek az előnynek, mert alig negyedóra elteltével, egy szép aradi támadás végén Keșerü kiegyenlített. A meccs irama és a technikai megoldások átlag felettiek voltak ezen a délutánon, ígéretes helyzetekből is adódott vagy harminc, de újabb gólt már nem szereztek a csapatok.

A döntetlen igazából egyik félnek sem kedvezett, de az UTA legalább elmozdult a biztos kiesést jelentő utolsó előtti helyről.

Szuperliga, 18. forduló:

  • UTA–FC Voluntari 1–1, gólszerzők: Keșerü (13.), illetve Damașcan (2.)
  • Sepsi OSK–Petrolul Ploiești 2–0
  • Chindia Târgoviște–Farul 1–1
  • Rapid–Universitatea Craiova 2–2
  • CS Mioveni–Kolozsvári CFR 0–1
  • FCU Craiova 1948–FCSB 0–2
  • Kolozsvári Universitatea–FC Argeș 1–1
  • FC Botoșani–FC Hermannstadt 0–0
Táblázat forrása: digisport.ro

A bajnokság december 2–5. között folytatódik, akkor az UTA (december 2-án, 15.30-tól) a Sepsi OSK-t fogadja.

A rovatból ajánljuk:

Megnyerte a Szuperkupát is az UTA U17-es csapata
Hazai pályán győzte 1–0-ra az FC Argeșt.
A Szuperkupa-döntőben szurkolhatunk az UTA U17-es bajnokcsapatának
Az aranyérmes korosztály a Román Kupa-győztesét, az FC Argeșt fogadja pénteken.
Elválnak az UTA és edzőjének útjai
Közös megegyezéssel bontottak szerződést. A klubvezetőség az ultrákat tette felelőssé Mircea Rednic távozásáért.
Az eredményt és a színvonalat tekintve is nullával zárt az UTA Buzău ellen
A szombati meccsnek nem volt tétje, ennek megfelelően alakult a játék képe is.
Zsóri ismét gólt szerzett, biztos bennmaradó az UTA
Az aradiak idegenben legyőzték a Farult, és már nem kell tartaniuk a kieséstől.
Zsóri gólja biztosította be a győzelmet és az egyenes kiesés elkerülését az UTA számára
Ez volt a Puskás-díjas csatár második bajnoki gólja az UTA színeiben.