Hazai pályán kapott ki a Craiovától az UTA

Egygólos győzelmet aratott hétfő este Aradon, az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának záró meccsén az Universitatea Craiova, és ezzel átvette a vezetést a pontvadászatban.

Még negyedóra sem telt el a mérkőzésből, amikor a vendégek Cicâldău révén vezetéshez jutottak, de egy szöglet után Buhăcianu ledolgozta a hátrán. Az oltyánok azonban még a szünet előtt ismét megszerezték az előnyt, amit a lefújásig tartani tudtak.

Az Universitatea ezzel a győzelemmel visszavette a vezetést a bajnokság a FCSB-től, annak is köszönhetően, hogy a bukarestiek kikaptak Kolozsváron a címvédő CFR-től. Az UTA az előző fordulóban épp a FCSB-től kapott ki a fővárosban 3–0-ra.

Az aradiak tíz emberrel fejezték be a meccset, mert Bengát a 86. percben egy súlyos szabálytalanság miatt kiállították.

Liga 1, 13. forduló: UTA–Universitatea Craiova 1–2, gólszerzők: Buhăcianu (21.), illetve Cicâldău (13.), Ofosu (26.).