Győzelemmel kezdte az UTA a rájátszást

Győzelemmel kezdte az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszását péntek este.

Az aradi csapat az Academica Clinceni együttesét fogadta, és többnyire uralva a meccset, háromgólos győzelmet aratott.

Korán vezetést szerzett a vendéglátó csapat, Erico fejese után már a 9. percben UTA-előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégek a folytatásban sem fejtettek ki nagy ellenállást, támadásban pedig annál is kevesebbet mutattak, annak ellenére is, hogy voltak hosszú másodpercek, amikor az aradiak térfelén járatták a labdát. A szünethez közeledve aztán az ellentámadás végén Otele duplázta meg a piros-fehér (ezúttal csak piros) mezesek előnyét.

Szünet után rögtön tovább növelhette volna előnyét Ionuț Badea vezetőedző csapata, mert bár Cardoso fejese után a labda (egy védő érintésével) visszapattant a kapufáról, Miculescu estében a hálóba emelte azt, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. Így sem kellett sokat várni a harmadikra: két perc múlva Cardoso ismét a kapufára fejelt, a kipattanót viszont Otele szabályos pozícióból továbbította a hálóba.

Mint utóbb kiderült, ez volt a végeredményt jelentő gól.

• 1. Liga, alsóházi rájátszás, 1. forduló: UTA–Academica Clinceni 3–0 (2–0), gólszerzők: Erico (9.), Otele (42. és 48.).