Gyenge idegzetűeknek nem ajánlott – izgalmas meccsen nyert az UTA

Ritkán látott izgalmakkal ért végett a meccs | Fotó: uta-arad.ro

Gólzáporos meccsen, izgalmas hajrában tartotta otthon a három pontot az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszása első fordulójának hétfő kora esti meccsén.

Az aradi csapat a kieső helyen álló FC Voluntari-t fogadta, és a bizonyításvágytól fűtött Ilfov megyeiek szerezték is meg a vezetést. Machado rmeek lövéssel egyenlítette ki a hátrányt, de az első félidő ráadásperceiben ismét a látogatók szereztek gólt.

A második félidőben az UTA megmutatta, „ki az úr a háznál”, és Omondi, majd Tudorie révén meg is fordította az eredményt. Már-már elkönyvelték a hazaiak a három pontot, amikor Merloi a ráadáspercekben visszaadta a reményt a látogatóknak a pontszerzésre – de Machado nem így gondolta, és a 96. percben egy távoli lövéssel megszerezte a győzelmet jelentő találatot.

A hétgólos meccs alaposan kárpótolta a nézőket a két csapat korábbi „ínséges” találkozóiért, hiszen az alapszakaszban Aradon gól nélküli döntetlen, Voluntari-on 1–0-s UTA-győzelmet hozó mérkőzést játszott egymással a két csapat.

Superliga, alsóházi rájátszás, 1. forduló:

• UTA–FC Voluntari 4–3, gólszerzők: Machado (38. és 90+6.), Omondi (50.), Tudorie (80.), illetve Nemec (28.), Armaș (45+1.), Merloi (90+2.)
  • Kolozsvári Universitatea–FC Botoșani 3–0
  • Oțelul–Poli Iași 1–0
  • Hermannstadt–Dinamo 3–0
  • Petrolul Ploiesti–FCU 1948 Craiova 1–0

Az UTA március 30-án, szombaton Kolozsváron vendégszerepel.