Feljött a második helyre az UTA

A téli szerzemény Székely Szabolcs rúgta az idei első tétmeccs első gólját.

Győzelemmel kezdte a tavaszi szezont az UTA a III. ligás futballbajnokságban. Bár szombaton már a második fordulót rendezték meg, az aradiak a múlt hétvégén szabadnaposak voltak (mivel páratlan számú a mezőny a 4. csoportban), tehát a rajt számukra a Craiovai Viitorul vendéglátást jelentette. A Motorul-pályán rendezett meccsen a hazaiak korán vezetést szereztek a téli szünetben leigazolt Székely Szabolcs révén. Kevéssel a térfélcsere után a látgatók váratlanul kiegyenlítettek egy ellentámadást követően, és egészen a 72. percig kellett várniuk a hazai drukkereknek a vezetésre, majd később a győzelmet bebiztosító gólra. Diadalával az UTA feljött a második helyre.

UTA–Craiovai Viitorul Municipal 3–1, gólszerzők: Székely (12. p.), Hlistei (72. p.), Filaret (79. p.), illetve Crăciun (50. p.).

További eredmények: Turceni–Vajdahunyad 1–2, Temesgyarmat–Borossebes 0–3, Filiaşi–Lugos 2–1, Mehedinţi–Pandurii II 0–3 (játék nélkül), Borosjenő–Kisbecskerek 2–1, Motru állt. Az élen: 1. Borossebes 34 pont/14 meccs, 2. UTA 30/13, 3. Kisbecskerek 29/14.

A rovatból ajánljuk:

Rangadót nyerve tartotta életben a felsőházba jutási esélyeit az UTA
Az aradiak az FC Argeș ellen nyertek idegenben Coman góljával.
Nem sikerült a bravúr a Rapid ellen, kicsúszott a felsőházból az UTA
A bukaresti csapat némi bírói segédlettel elvitte a 3 pontot Aradról.
Jól kezdte az évet az UTA, idegenből hozott három pontot
Rájátszást érő helyen az aradi csapat.
Bajnok és kupagyőztes erdélyi magyar kapussal erősített az UTA
Tordai Árpád egyéves szerződést írt alá az aradiakkal. Romániában és Litvániában szerzett címeket korábban.
Elhunyt az UTA legutóbbi aranygenerációjának oszlopos tagja
Pozsonyi Jenő az aradi csapattal két bajnoki címet ünnepelhetett.
Győzelemmel kezdte az új évet az UTA [FRISSÍTVE]
Az aradiak Békéscsabán nyertek, de a vasárnapi szerbiai meccset lefújták a havazás miatt.