Ezüstérmes lett Novák Károly Eduárd a paralimpián

2021. augusztus 27.
Ezüstérmet szerzett Novák Károly Eduárd ifjúsági és sportminiszter a kerékpárosok 4000 méteres egyéni üldözéses futamában a tokiói paralimpiai játékok pénteki versenynapján.
<em>Hír szerkesztése</em> Ezüstérmes lett Novák Károly Eduárd a paralimpián
Fotó: Novák Károly Eduárd Facebook-oldala

A csíkszeredai paralimpikon jól rajtolt, ennek ellenére a szlovák Jozef Metelka legyőzte őt a döntőben.

Metelka a pénteki selejtezőben is jobb időt ért el Nováknál: 4 perc, 22 másodperc és 772 ezredmásodperces eredményével világcsúcsot döntött, míg az RMDSZ-es sportminiszter 4 perc, 31 másodperc és 212 ezredmásodperc alatt jutott célba.

Novák Károly Eduárd a román küldöttség első érmét szerezte meg a tokiói paralimpiai játékokon, karrierjének ez a negyedik érme. A 44 éves sportoló 2012-ben egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza Londonból, négy évvel korábban pedig ezüstérmet nyert Pekingben.

Novák Károly Eduárd az első miniszter, aki részt vesz az olimpiai vagy paralimpiai játékokon, és szintén az első miniszter, aki érmet is szerzett. Eredetileg gyorskorcsolyázónak készült, de 19 éves korában gépkocsibalesetet szenvedett, és amputálni kellett az egyik lábfejét.