Értékes győzelmet aratott az UTA

Joggal örvendett az aradi edzői stáb | Fotó: uta-arad.ro

Joggal örvendett az aradi edzői stáb | Fotó: uta-arad.ro

A hajrában szerzett gólokkal győzte le az UTA a nagyszebeni Hermannstadt együttesét az első osztályú labdarúgó-bajnokság szombat délutáni meccsét.

Az aradiak ezúttal is Nagyváradon fogadták soros ellenfelüket, mivel az aradi stadion gyepszőnyegének cseréje még mindig nem fejeződött be. A vendégek voltak a találkozó esélyesei, hiszen a felsőházi rájátszást érő 6. helyen álltak a meccs előtt, de az UTA fegyelmezett játékkal, kitartó támadásokkal megszerezte az értékes 3 pontot.

A munka gyümölcse a hajrában érett be, amikor is Luckassen és Micovschi három perc alatt szerzett egy-egy gólt. Az eddig a kiesőzónában tanyázó UTA ezzel a győzelemmel megközelítette a felsőházi rájátszást jelentő helyeket – legalábbis csak 4 pont választja el a 6. helyezettől.

Superliga, 18. forduló:

  • UTA–Hermannstadt 2–0, gólszerzők: Luckassen (79.), Micovschi (82.)

  • FC Voluntari––Petrolul 0–0

  • Poli Iași–Farul 2–3

  • FC Botoșani–Rapid 0–0

  • Universitatea Craiova–CFR 1–0

  • Kolozsvári Universitatea–FCU 1948 Craiova 2–1

  • FCSB–Oțelul 0–2

  • Sepsi OSK–Dinamo 2–1

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA december 8-án a Poli Iași vendége lesz a bajnokságban, de addig is, december 5-én, a Román Kupa csoportkörének 3. utolsó fordulójában az FC Voluntari-ral játszik szintén Nagyváradon.

A rovatból ajánljuk:

Belehúztak: Craiova ellen kezdi a bajnokságot az UTA
Az új idény a július 12–13-i hétvégén rajtol el a Superligában.
Elutazott a szlovéniai edzőtáborba az UTA, ahol három felkészülési meccs is vár rá
Az albán FK Vllaznia, a szerbiai Pancsova és az NB I-es MTK lesznek az ellenfelek.
Múzeumi kiállítás és érmekibocsátás az UTA alapításának 80. évfordulója kapcsán
Relikviák a román és a magyar labdarúgás meghatározó csapatának múltjából.
Nyolc év után visszatért az UTA élére Adrian Mihalcea
Az egykori kiváló csatár legutóbb az Unirea Sloboziát vezette a másodosztályból az elsőbe, és benn is tartotta.
Szerződést hosszabbított Zsóri Dániellel az UTA
A Puskás-díjas csatár az elmúlt szezon hajrájában megragadta a bizonyítási lehetőségeket, így a következő szezonban is számít rá az aradi csapat.
Megnyerte a Szuperkupát is az UTA U17-es csapata
Hazai pályán győzték le az aradiak az FC Argeșt a már a felnőttek között is bemutatkozott Denis Țăroi találatával.