Elszenvedte első vereségét az UTA [FRISSÍTVE]

Egygólos vereséget szenvedett az UTA pénteken kora este, az első osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának nyitómérkőzésén.

Az aradiak a pontvadászatot jó formában kezdő FC Botoșani vendégei voltak, s bár a házigazdák az első percekben gólhelyzetetet alakítottak ki, a vendégek „partiban voltak” a moldvaiakkal.

Felváltva vezették az akciókat a csapatok, hol itt, hol ott kecsegtettek gólszerzéssel a felek, végül a hazaiak törték meg a jeget, amikor is az aradi védelem kihagyása nyomán a mezőny legalacsonyabb játékosa, az 1,70 méter magas Petkovski fejelte a labdát a kapuba.

Bő tíz perc után tizenegyeshez jutottak a házigazdák, és Ongenda eldöntötte a meccset, Hora hajrában szerzett gólja már csak a szépítésre volt elegendő.

Bálint László György vezetőedző csapata egy győzelem és két döntetlen mellett az első vereségét könyvelte el ebben az idényben.

• 1. Liga, 4. forduló:
  • FC Botoșani–UTA 2–1, gólszerzők: Petkovski (61.), Ongenda (73., 11-esből), illetve Hora (90+2.).
  • Mioveni–Kolozsvári CFR 0–1