Elmozdult a kieső helyről az UTA

Omondi (balról) góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez | Fotó: UTA Facebook-oldal

Magabiztos győzelmet aratott az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnap kora délutáni meccsén.

Az aradi csapat Kolozsváron vendégszerepelt az Universitatea ellen, és már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, de a szünet előtt néhány másodperccel a hazaiak lefaragtak a hátrányból.

A második játékrészben az UTA visszaállított a kétgólos különbséget, és a lefújásig meg is tartott ezt az előnyt.

Mircea Rednic vezetőedző csapata egymásután a második meccsét nyerte meg, és ezzel elmozdult a kiesőzónából.

Superliga, 24. forduló:

• Kolozsvári Universitatea–UTA 1–3, gólszerzők: Popa (45+4.), illetve Omondi (13.), Luckassen (37.), Fábry (55.)

• FC Botoșani–Poli Iași 2–1

• FCU 1948 Craiova–Dinamo 2–1

• Petrolul–CFR 1–2

• Rapid–Oțelul 2–1

• Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–3

• FC Voluntari–Hermannstadt 1–1

• FCSB–Farul 1–1

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA február 12-én, hétfőn 17 órától FC Botoșani-t fogadja.