Drámai küzdelemben jutott tovább az UTA

Drámai küzdelemben, hosszabbítás után vívta ki a továbbjutást az UTA a másodosztályú labdarúgó-bajnokság két csoportjának második helyezettjei közötti osztályozó visszavágóján. Az aradiak szombat este a Motorul-pálya közönségének buzdítása közepette bő félóra után ledolgozták kétgólos (1–3) a hátrányukat, sőt a Călăraşi-on szerzett gólnak köszönhetően továbbjutásra álltak. A második félidőben Rus tovább növelte a hazaiak előnyét, ám tíz perccel a vége előtt – kihasználva az aradi védelem pillanatnyi megingását – a vendégek hosszabbításra mentették a meccset. A ráadásban azonban Rus megszerezte második (csapata) negyedik gólját, és továbbjuttatta az UTA-t, amelyikre még egy próbatétel vár: június 8-án és 12-én az élvonal 12. helyezettjével, az FC Voluntari csapatával vív meg az első osztályba jutásért.

UTA–Dunărea Călăraşi 4–1, hosszabbítás után, gólszerzők: Man (17. p.), Curtuiuş (34. p.), Rus (76. és 99. p.), illetve Stoica (80. p.); továbbjutott az UTA 5–4-es összesítéssel.

A rovatból ajánljuk:

Megnyílt a Gloria Stadion felújított futópályája a nagyközönség előtt
Hátra van még a munkálatok java, többek között a gyep cseréje és egy moduláris lelátó építése.
Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Egy válogatott játékosa apja puhatolózott a befektetési lehetőségekről.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.
Aradi albérletbe költözik a Corvinul, a Neuman Ferenc Arénában játssza hazai meccseit
Az élvonal újoncának stadionját újjáépítik, ezért ideiglenesen Arad lesz az otthona.
Idegenbeli győzelemmel zárt az UTA, megnyerve az alsóházi rájátszást
Az aradiak helyezésük alapján jogosultak lennének selejtezőt vívni a nemzetközi kupaszereplésért, de...
Győzelemmel búcsúzott a hazai pályától és közönségétől az UTA
Az alsóházi rájátszásból már csak egy forduló van hátra.