Nem bírtak egymással az aradiak és a konstancaiak, nem született gól a két csapat meccsén | Fotó: uta-arad.ro
A Neuman Ferenc Arénában rendezett mérkőzés előtt szoros csatára lehetett számítani, és a pályán látottak ezt teljes mértékben igazolták. A két csapat elsősorban a középpályán vívott kemény párharcokat, kevés igazán nagy helyzet alakult ki, és egyik fél sem tudta megszerezni a győztes gólt.
Mindkét oldalon akadtak veszélyesebb próbálkozások, ám a kapusok és a védelmek rendre hárították a kísérleteket.
A döntetlen után az aradiak továbbra is a play-out második (abszolút sorrendben a bajnokság nyolcadik) helyén állnak 32 ponttal.
A Farul a megszerzett egy pontnak köszönhetően feljebb lépett a 12. pozícióba, így jelenleg a bennmaradást érő helyen tartózkodik, 24 ponttal. A két csapat között az alapszakaszban vívott mérkőzései közül az aradiak a hazai találkozót 2–1-re megnyerték, míg az Ovidiuban rendezett visszavágó 1–1-es döntetlennel zárult.
Bár az UTA az alsóház élmezőnyében szerepel, az UEFA-licenc hiánya miatt nem vehet részt a Konferencia Liga-szereplésért kiírt osztályozón.
SuperLiga, alsóházi rájátszás, 6. forduló:
- UTA–Farul 0–0
- Hermannstadt–FK Csíkszereda 0–0
- FCSB–Petrolul Ploiesti 3–1
- FC Botosani–Otelul Galati 1–1
- Metaloglobus–Unirea Slobozia (hétfő, 17.30)
Az UTA május 3-án, vasárnap Ploiești-en vendégeskedik.
Felsőházi rájátszás, 6. forduló:
CFR–Kolozsvári Universitatea 1–0
Dinamo–Rapid (vasárnap, 21.00)
FC Arges–Universitatea Craiova (hétfő, 20.30)


