Döntetlen az első „hazai” nagyváradi meccsen

A piros mezes Luckassen első meccsén gólt lőtt az UTÁ-ban | Fotó: uta-arad.ro

„Hazai” döntetlennel kezdődött az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulóját nyitó UTA–Rapid meccs péntek este.

Az aradi Neuman Ferenc Aréna gyepszőnyegének cseréje miatt az UTA a nagyváradi Bodola Gyula Stadionban fogadta a harmadik helyen álló bukaresti ellenfelét – azok a szurkolók, akik nem tartottak a csapattal a Sebes-Körös-parti városban, az aradi stadion előtti óriás kivetítőn követhették az első húsz perc gólváltását: előbb Funsho passzolta közelről a kapuba Petrilă baloldali beadását, majd a „házigazdák” tetszetős ellentámadás végén egyenlítettek Pop révén, aki 13-14 méterről értékesítette a helyzetét.

A fordulatos, helyzetekben gazdag meccsen az aradiak látszólag megszerezték a vezetést egy kapu előtt kavarodás végén, de látszólag hiába haladt át a Rapid gólvonalán a labda, a játékvezető nem ítélt gólt.

A különösen eleven Petrilă az első félidő hajrájában rúgatott még egy gólt Funshóval, amire a volt Rapid-csatár, az első UTA-meccsén szereplő Luckassen válaszolt (dicséret illeti a mozambiki Abeyd-et, aki egy elveszettnek hitt labdát kanyarított a kapu elé az alapvonalról).

Több gól a helyzetek ellenére sem született, így a pontosztozkodással a Rapid maradt a dobogó alsó fokán, az UTA pedig 11 ponttal az osztályozót jelentő 14. helyen.

Superliga, 13. forduló:

• UTA–Rapid 2–2, gólszerzők: Pop (19.), Luckassen (75.), illetve Funsho (13. és 45+1.)

Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA csütörtökön Konstancán, a Farul elleni elmaradt meccset pótolja be, majd október 29-én, vasárnap 14 órától az FCU 1948 Craiova vendégeként lép pályára.