Bajnok az ICIM!

Fotó: Agerpres Fotó: Agerpres

Ma este Târgoviştén a női kosárlabda bajnokság rájátszásának ötödik mérkőzésén az aradi Universitatea V. Goldiş ICIM drámai küzdelemben, legnagyobb ellenfelének otthonában hódította el a bajnoki címet miután megnyerte az összecsapást 85-82-re (14-27, 19-13, 25-16, 27-26). Pedig a mérkőzés tragikusan indult az ICIM számára, a hazaiak 18-0-ra húztak el, mert öt percen keresztül egyetlen kosarat sem sikerül szerezniük, majd Givens két szabad dobással törte meg az átkot. A harmadik negyedtől aztán kiegyenlítődtek az erőviszonyok, az ICIM-nek sikerült többször is átvenni a vezetést, majd az utolsó negyedben feltették a koronát idei szereplésükre, s elhódították a nyolcadik bajnoki címüket. Persze, amennyiben Aradon megnyerik a rájátszás 3. és 4. mérkőzését, ma nem kellett volna Târgoviştén megizzadniuk.