Az UTA nyerte a Poli elleni derbit [FRISSÍTETT]

uta-valceaGól nélküli első félidő után az UTA nyert a másodosztályú labdarúgó-bajnokság II. csoportja tavaszi szezonjának pénteki nyitómeccsén. A két szomszédvár mérkőzését a vendég temesváriak kezdték határozottabban, az első három percben három helyzetük volt, de igazán nagy ziccer a hazaiak előtt adódott a 19. percben. Laso érdeme volt a helyzetkiharcolás, középre adása után Monac azonban a szinte üres kapu mellé belsőzte a labdát. A 45. percben Şeroni gólt szerzett a temesváriaknak, de les miatt érvénytelenítették a találatot. A második félidő elején Laso egy csel után két védő között 17-19 méterről védhetetlen lövéssel szerezte meg a hazaiaknak a vezetést. A hajrában mindkét csapat előtt akadtak lehetőségek; a legnagyobb ziccer a temesvári Székely előtt adódott, ám az üres kapuba tartó labdájába belevetődött egy aradi védő. A Poli 26 ponttal maradt a második helyen, az UTA 20 ponttal feljött a harmadik helyre.
UTA–Poli 1–0, gólszerző: Laso (52. p.).

Bukaresti vereségével lemaradt a felsőházi rájátszásról az UTA
A meccset beárnyékolta a két szurkolótábor közötti tömegverekedés.
Fordulatos meccsen nyert az UTA a Craiova ellen
Továbbra is versenyben áll a felsőházi rájátszásba jutás jelentő 6. helyért.
A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n
Az aradi csapat az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott.