Az állami egyetem csapatává lettek az aradi kosaras lányok

Együttműködési megállapodást írta alá hétfőn az aradi Aurel Vlaicu Állami Egyetem és a helyi női kosárlabdacsapat (a volt ICIM), amely a jövőben FCC Baschet UAV Arad néven fog szerepelni az első osztályú bajnokságban.

A nyolcszoros bajnok, kétszeres kupagyőztes és háromszoros Közép-Európa Liga-győztes egylet a szerződés értelmében az egyetemi sportklub keretében fog működni, a státusza is egyetemi korsálabdacsapatra változik, eképpen új finanszírozási források nyílhatnak meg előtte.

A megállapodást a városházán írták alá Călin Bibarț polgármester jelenlétében. Az egyetem részéről Ramona Lile rektor, a sportegyesület részéről Marcel Urban elnök látta el kézjegyével a dokumentumot. Utóbbi az egyetemi sportklub kosárlabda-szakosztályának a vezetője is lesz – olvasható a polgármesteri hivatal közleményében.

A rovatból ajánljuk:

Megnyílt a Gloria Stadion felújított futópályája a nagyközönség előtt
Hátra van még a munkálatok java, többek között a gyep cseréje és egy moduláris lelátó építése.
Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Egy válogatott játékosa apja puhatolózott a befektetési lehetőségekről.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.
Aradi albérletbe költözik a Corvinul, a Neuman Ferenc Arénában játssza hazai meccseit
Az élvonal újoncának stadionját újjáépítik, ezért ideiglenesen Arad lesz az otthona.
Idegenbeli győzelemmel zárt az UTA, megnyerve az alsóházi rájátszást
Az aradiak helyezésük alapján jogosultak lennének selejtezőt vívni a nemzetközi kupaszereplésért, de...
Győzelemmel búcsúzott a hazai pályától és közönségétől az UTA
Az alsóházi rájátszásból már csak egy forduló van hátra.