Aradi szempontból tét nélküli meccsen vesztett az UTA

Claudiu Micovschi a Dinamo elleni meccsen | Fotó: uta-arad.ro

Elveszítette az első osztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának utolsó fordulójában rendezett vasárnap esti bukaresti meccsét az UTA, de az aradi csapat így is a mezőny élén (a bajnokságban abszolút sorrendben a hetedik helyen) végzett.

A házigazda Dinamo számára létfontosságú volt a győzelem, mert csak ezzel menekülhetett meg az egyenes kiesésétől, nem véletlen tehát, hogy a fővárosiak hamar dűlőre akarták vinni a dolgot. Alig negyed óra elteltével már vezettek, a 18. percben pedig már kétgólos volt a Dinamo előnye.

Mircea Rednic vezetőedző tanítványai nem is nagyon erőltették a dolgot, mert hiszen számukra nem volt tétje a meccsnek, az alsóházi rájátszás első helyét már nem lehetett elvenni az UTA-tól. A második félidőben ráadásul Ezekielt kiállították második sárga lap miatt, emberhátrányban pedig még kevésbé ment az aradiaknak.

Superliga, alsóházi rájátszás, 9. utolsó forduló:

• Dinamo–UTA 2–0, gólszerzők: Abdallah (14.), Patriche (18.); kiállítva: Ezekiel (UTA, 62.)
  • FC Voluntari–Kolozsvári Universitatea 0–1
  • Oțelul Galați–FC Botoșani 2–0
  • Poli Iași–Petrolul Ploiești 2–0
  • FCU 1948 Craiova–Hermannstadt 1–3

Kiesett az FC Voluntari és az FCU 1948 Craiova, osztályozót játszhat a bennmaradásért a Dinamo és az FC Botoșani: előbbi ellenfele a 2. Ligából az AFK Csíkszereda lesz, míg a moldvaiak a CS Mioveni-nyel mérkőznek meg (az első meccseket május 17-én és 20-án, a visszavágókat egy-egy hét múlva rendezik meg).

2. forduló:

• Universitatea Craiova–Kolozsvári Universitatea 1–1 (0–0, 0–0, 0–0), tizenegyesekkel: 5–4, a Konferencialigában indulhat a Craiova.