Alapításának 80. évfordulójára készül az UTA [AUDIO]

Mészár Sándor

Mészár Sándor klubtulajdonos szerint az UTA név kötelez | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad elsőszámú labdarúgócsapata, az UTA.

A piros-fehér mezes együttes a román labdarúgás másik magyar identitású csapatával, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.

A hat bajnoki címmel és két kupagyőzelemmel sokáig a „vidék bajnokának” számító UTA relikviáiból például futballtörténeti kiállítást rendeztek be a Neuman Ferenc Arénában, amely naponta megtekinthető.

A relikviakiállítás csütörtöki látogatható a stadionban, minden nap 15 és 18 óra között | Fotó: uta-arad.ro

A stadion a klubalapító iparmágnás, szesz- és élesztőgyár-tulajdonos, textiliparos néhai Neuman báró nevét viseli, a klub neve, az UTA pedig az Aradi Textilüzemek elnevezésből származó román betűszó (először ITA volt, aztán Vörös Lobogó, és 1958-tól UTA).

Az egyesület magyar eredetével mindenki tisztában van Aradon, a csapatban ráadásul egykori magyar válogatottak, például az Aranycsapat tagja, Lóránt Gyula is játszott. A jelenlegi klubtulajdonos Mészár Sándor sportmenedzser, aki 12 éve vette át az akkor csődbe jutott UTÁ-t, és új alapokra helyezve a negyedik ligából az élvonalba vezette, és ötödik éve ott is tartja.

Pénteken a Sepsi OSK-t várják az arénába | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

A magyar identitásról, a jubileumi rendezvényekről, a magyar gyerekeknek szervezett edzéslehetőségekről beszélgetett Mészár Sándorral, az UTA vezetőjével Pataky Lehel Zsolt. Hallgassa meg az interjút:

 

A rovatból ajánljuk:

A sírból hozta vissza a meccset az UTA, nem remélt pontot szerezve
Az Oțelul két góllal is vezetett, de az aradiak felzárkóztak a véghajrában.
„Újrajátszák” a tavalyi szezon nyitómeccsét: Craiován kezd az új főszponzort bejelentő UTA
A bajnok és kupacímvédő, friss Szuperkupa-győztes ellen lép pályára.
Megnyílt a Gloria Stadion felújított futópályája a nagyközönség előtt
Hátra van még a munkálatok java, többek között a gyep cseréje és egy moduláris lelátó építése.
Izraeli érdeklődés az UTA iránt, a polgármester megerősítette a tárgyalásokról szóló hírt
Egy válogatott játékosa apja puhatolózott a befektetési lehetőségekről.
Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.