A Voinţában megvan az akarat

Az aradi versenyző „munka” közben

A múlt héten Orsován rendezték meg a rövid távú országos evezősbajnokságot, melyen a női serdülő egypárevezős kategóriában az Aradi Voinţa (Akarat) sportegyesület is rajthoz állította versenyzőjét. A 15 éves Carmela Alexandra Halic a 2000 méteres versenyszámban volt érdekelt, amelyikben a junior világbajnok Iuliana Popa (Bukaresti Steaua) esélyeshez méltón nyert; az aradi hajó 1,30 perces hátránnyal, a 11. helyen ért célba. „Ez a helyezés nekünk jóval többet jelent a sportoló idei fejlődése szempontjából. A győztes mögötti hátrány, a másfél perces időkülönbség ledolgozása a következő év feladata lesz” – nyilatkozta Peloc Piroska evezősoktató, csapatvezető.
A nagy múltú, jobb sorsra érdemes aradi sportklub szeptember elején ismét megrendezi a több évtizedes hagyományú Maros-kupát, amelyen többek között a Szegedi Démász evezőseit is vendégül látja.