A véghajrában egyenlített az UTA a Dinamo ellen

Kétgólos hátrányból felállva mentett pontot az UTA a Dinamo otthonában az első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának szombat délutáni meccsén.

A hullámvölgyben lévő bukarestiek Torje szerencsés, megpattanó lövésével korán vezetést szereztek, a második percben pedig Sorescu tizenegyesével növelték az előnyt.

Miculescu egy kipattanó labdát közelről a hálóba fejelve szépített, majd – miután mindkét csapat, de főleg a hazaiak a kihagyhatatlan helyzeteket is kihagyták – a ráadás utolsó percében egy szintén szerencsésen elé kanyarodó labdát kotort át a gólvonalon, egy ponthoz segítve az aradiakat.

Az UTA az ezt megelőző négy tétmeccsén nem tudott nyerni, s bár a győzelem most sem jött össze, a vert helyzetből visszahozott döntetlent mindenképpen értékelheti Bálint László György vezetőedző és csapata.

Liga 1., 11. forduló:

• Dinamo–UTA 2–2, gólszerzők: Torje (7.), Sorescu (54., 11-esből), illetve Miculescu (63. és 90+5.).