A Rapid gyorsvonatként gázolt át az UTÁ-n

UTA-bukta | Forrás: az UTA Facebook-oldala

Kiütéses vereséget szenvedett el az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság alapszakasza 28., hétközi fordulójában.

Az aradiak a bajnokaspiráns fővárosi Rapid vendégei voltak szerda este, és gyermeteg hibával kezdték a meccset, aminek eredményeképp a bukarestiek már az első percben vezetéshez jutott. A 13. perc szerencsét hozott a hazaiak junior korú játékosának, Robert Bădescunak, aki góllal mutatkozott be az élvonalban.

Az első félóra végén egy néző rosszul lett a lelátón, és az orvosi stábnak kellett beavatkoznia, ezért néhány percre félbeszakították a játékot. az első félóra végén pedig épp a Rapidtól kölcsönvett Micovschi faragott le az UTA hátrányából.

A második félidőben, a hajrához közeledve „szétesett” az UTA: Rrahmani duplázott, Burmaz pedig egy bombagóllal adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek. Az UTA az ezt megelőző öt meccsén négyszer nyert és egy döntetlent játszott, most azonban „bepótolta” a vereséget – ezzel csökkent az esélye, hogy elcsípje a felsőházi rájátszást érő hatodik helyet, miután már csak két forduló van hátra az alapszakaszból.

Superliga, 28. forduló:

• Rapid–UTA 4–1, gólszerzők: Rrahmani (1. és 82.), Bădescu (13.), Burmaz (90+6.), illetve Micovschi (44.)
  • FCU 1948 Craiova–Poli Iași 1–1
  • Dinamo–Hermannstadt 1–0
  • Oțelul–CFR 2–2
  • Kolozsvári Universitatea–Farul 1–0
  • FC Botoșani–Sepsi OSK 1–2
  • Petrolul–Universitatea Craiova 2–3
  • FC Voluntari–FCSB 1–2
Táblázat forrása: digisport.ro

Az UTA március 2-án, szombaton 14 órától az FCU 1948 Craiovát fogadja.