A kupában vigasztalódott az UTA

Magabiztos győzelmet aratott az UTA a labdarúgó Román Kupa csoportkörének második fordulójában, szerda délután a másodosztályú FC Buzău otthonában.

Az élvonalbeli bajnokságban rosszul szereplő – az utóbbi hét meccsen hat vereséget és egy döntetlent jegyző –, utolsó előtti helyen álló aradi csapat már az első percben vezetést szerzett Keșerü révén, s bár a hazaiak negyedóra múltán egyenlített, a nagyváradi születésű csatár még szünet előtt megszerezte második gólját.

Térfélcsere után Jobello tette biztossá a győzelmet, ami egyúttal Bálint László György vezetőedző első diadala, amióta visszatért az UTA kispadjára.

Érdekesség, hogy az UTA csoportjában egyelőre az a CS Mioveni vezet (ráadásul már biztosan továbbjut) 6 ponttal, amelyik az aradiaknál is gyengébben szerepel a bajnokságban – utolsó helyen áll a Szuperligában. A Bálint-csapat jelenleg 4 ponttal a második a csoportban, miután az Oțelul és az FCSB gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Három forduló után a négy csoportból az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe.

Román Kupa, 2. csoport, 2. forduló:

• FC Buzău (2. Liga)–UTA 1–3, gólszerzők: Varela (16.), illetve Keșerü (1. és 25), Jobello (68.).
  • CS Mioveni–FC Botoșani 1–0
  • Galaci Oțelul (3. Liga)–FCSB 0–0

December 7-én, az utolsó fordulóban az UTA Mioveni-be látogat.