A hajrában nyert Magyarország és Románia

A hajrában szerzett góllal győzte le Magyarország a finn válogatottat a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek péntek esti meccsén.

A budapesti meccsen mutatkozott be hazai pályán Dárdai Pál, a magyarok ideiglenes szövetségi kapitánya, aki csak az év végéig vállalta a nemzeti tizenegy irányítását – ám lehet, hogy az eredmények tükrében megváltoztatja elhatározását. A találkozót enyhén dominálták a hazaiak, de a labdát többet birtokolták a finnek, és az első félidőben kapufát is rúgtak. A második félidőben végén azonban egy jobboldali beadás után Gera fejéről az ellenfél hálójába vágódott a labda.

Románia ugyancsak a hajrában – a jobbhátvéd Papp két találatával – nyert a csoportot addig vezető Észak-Írország ellen, és így az első helyre állt. A nap meglepetését Feröer-szigetek válogatottja okozta azzal, hogy idegenben legyőzte az idei világbajnokságon is részt vett Görögországot, amelynek a válogatottja így egy ponttal az utolsó helyen szerénykedik.

F-csoport:

Magyarország–Finnország 1–0, gólszerző: Gera (84. p.).

Románia–Észak-Írország 2–0, g.: Papp (74. és 79. p.).

Görögország–Feröer-szigetek 0–1, gólszerző: Edmundsson (61. p.).

    Románia                      4          3          1          0          6–1      10
    Észak-Írország4          3          0          1          6–3      9
    Magyarország              4          2          1          1          4–3      7
    Finnország                   4          1          1          2          4–5      4
    Feröer-szigetek            4          1          0          3          2–6      3
    Görögország                4          0          1          3          1–5      1

Következik (2015. március 29.): Magyarország–Görögország, Észak-Írország–Finnország, Románia–Feröer-szigetek.

A rovatból ajánljuk:

Megkezdte a bérletárusítást a 2026–2027-es szezonra az UTA
A régi bérletesek megtarthatják helyüket, változatlan áron.
Aradi albérletbe költözik a Corvinul, a Neuman Ferenc Arénában játssza hazai meccseit
Az élvonal újoncának stadionját újjáépítik, ezért ideiglenesen Arad lesz az otthona.
Idegenbeli győzelemmel zárt az UTA, megnyerve az alsóházi rájátszást
Az aradiak helyezésük alapján jogosultak lennének selejtezőt vívni a nemzetközi kupaszereplésért, de...
Győzelemmel búcsúzott a hazai pályától és közönségétől az UTA
Az alsóházi rájátszásból már csak egy forduló van hátra.
A hajrában csúszott ki a győzelem az aradiak kezéből
Döntetlent játszott az UTA a Petrolul otthonában, ahol az utolsó pillanatokban kapott tizenegyessel veszített pontokat.