Victor Ponta a kijelölt miniszterelnök
A december 9-i parlamenti választásokon nagy fölénnyel győztes Szociálliberális Unió (USL) szocdem társelnökét, Victor Ponta jelenlegi kormányfőt jelölte újból miniszterelnöknek Traian Băsescu. Az államelnök a parlamenti pártokkal folytatott alig húszperces egyeztetés után jelentette be ma délben, hogy kit bíz meg a kormányalakítással. Ponta volt az egyetlen jelölt a posztra. A baloldali politikus korábban úgy nyilatkozott, hogy az RMDSZ-nek is adna miniszteri tárcát az új kormányban. Ponta később nevezi meg a miniszterek névsorát, a kabinet összetételét a december 19-én alakuló parlamentnek is meg kell szavaznia.
AH
A rovatból ajánljuk:
Nicușor Dan: március 15. jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez
Az államfő és a miniszterelnök is köszöntötte a magyarokat.
Bolojan: nem tudjuk megállítani az üzemanyagok árának növekedését
Pénteken már a 9 lejt „súrolta alulról” a normál benzin és gázolaj literenkénti ára.
Befagyasztják az állami béreket és nyugdíjakat, takarékosságot hirdetnek a közszférában – Jóváhagyták az idei költségvetés tervezetét
A bevételt 736,5 milliárd, a kiadásokat 864,3 milliárd lejre becsülik.
Tájékoztató a magyar országgyűlési képviselők választásáról a ROMÁNIÁBAN élő magyar állampolgárok részére
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgároknak, amennyiben élni szeretnének szavazati jogukkal, kérniük kell a központi névjegyzékbe történő felvételüket.
Bolojan szerint támogatják a kisnyugdíjasokat, a PSD a multiknak való kedvezéssel vádolja a kormányfőt
Koalíciós vita a költségvetésről.



