Változékony időjárás és sok csapadék várható a következő két hétben

tél

Év eleji tél Aradon | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó prognózisából.

A hétfői előrejelzés szerint Erdélyben és Máramarosban ennek a hétnek a végéig mínusz 6 és 3 Celsius-fok között változik a nappali csúcsértékek regionális átlaga, éjszaka pedig mínusz 10 és 0 fok közötti értékekre lehet számítani.

Január 9-re, péntekre virradóra és a pénteki nap folyamán lesz a leghidegebb.

Jövő héten enyhül az idő, a maximumok 4-5 fok, a minimumok mínusz 3 fok körül alakulnak. Csapadékra szinte végig számítani lehet, az első héten nagyobb mennyiségben – írja az Agerpres.

A Bánságban és Körösök vidékén vasárnapig mínusz 6 és 2 fok közötti maximumok, illetve mínusz 10 és 0 fok közötti minimumok várhatók. Jövő héten a nappali csúcsértékek regionális átlaga eléri a 7-8 Celsius-fokot, éjszaka és reggel pedig 0-1 fokig hűl le a levegő.

Csapadékra mindkét héten számítani lehet, január 8-án, 10-én és 11-én nagyobb valószínűséggel.

A hegyekben ezen a héten mínusz 8 és 1 fok közötti maximumok, illetve mínusz 14 és mínusz 1 fok közötti minimumok várhatók. Jövő héten a nappali csúcsértékek elérik a 2 fokot, a minimumok pedig mínusz 3 fok körül alakulnak. Csapadékra végig számítani lehet, az első héten nagyobb mennyiségben.

A rovatból ajánljuk:

Órákig vesztegeltek az utasok Arad és Temesvár között, miután lerobbant egy uniós pénzből felújított mozdony
A szerelvény az éjszaka közepén ötórás késést szedett össze, és végül délután 6 órakor érkezett meg Bukarestbe, ahelyett, hogy reggel 8 órakor futott volna be a fővárosba. ráadásul a felmentésül küldött mozdony is lerobbant.
Hatályba lépett az önkéntes katonai szolgálat bevezetésének jogi kerete
18 és 35 év közötti önkéntes férfiak és nők számára tathatnak négyhónapos kiképzést.
Arcunkra fagy a mosoly, mínusz 18 Celsius-fok is lehet a hétvégén
Szombat éjszakától keddig az ország minden régiójában fagyossá válik az idő.
Véget ért a téli vakáció, de hamarosan jön a következő
A sívakáció a megyei tanfelügyelőségek döntésének függvényében február 6-án, 13-án vagy 20-án kezdődik.
Kihirdették a magánnyugdíjak folyósításának új szabályozását
A megtakarítás 30 százaléka vehető fel egy összegben, a többit részletekben vagy életjáradékként folyósítják.
Tizenegy kilométeres sor az autópályán a hazatérő vendégmunkások miatt
A torlódás elkerülése érdekében alternatív útvonalakat javasol a rendőrség.