Tovább nőtt csütörtökön az euró középárfolyama, elérve az 5,1222 lejt

valutaváltó

Elszállt az árfolyam | Fotó: Pataky Lehel Zsolt

Újabb történelmi csúcsra erősödött csütörtökön az euró a lejjel szemben, a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint egy euró 5,1222 lejt ért, 2,31 banival (0,45 százalékkal) többet, mint az előző napi árfolyam szerinti 5,0991 lej – írta az Agerpres.

Az amerikai dollárhoz képest is gyengült a lej, ennek árfolyama 4,71 banival (1,05 százalékkal) 4,5369 lejre nőtt az előző napi 4,4898 lejes értékhez képest. A svájci frank árfolyama 4,64 banival (0,85 százalékkal) 5,4930 lejre nőtt az előző napi 5,4466 lejes értékhez viszonyítva.

Az arany grammonkénti ára a szerdai 487,1276 lejről 487,0692 lejre csökkent csütörtökön.

Az aradi valutaváltók 5,0500 lejért vásárolták és 5,295 lejért kínálták az eurót.

A rovatból ajánljuk:

Fej-fej mellett a legújabb felmérés szerint a versenyben maradt két elnökjelölt
Az AtlasIntel közvéleménykutató május 9–12. között végzett felmérése azonos támogatottságot mutatott ki a két elnökjelölt számára: George Simionra és Nicușor Danra is egyaránt a megkérdezettek 48,2 adná voksát. A második fordulót május 18-án tartják.
Egyszerűsítik az építkezések papírmunkáját
Lerövidítik az építkezési engedélyhez szükséges dokumentumok kibocsátásának határidejét, egyszerre több szakvéleményt lehet kérvényezni.
Csaknem tíz százalékpontos George Simion előnye Nicusor Dannal szemben egy felmérés szerint
A Verifield közvéleménykutató-intézet végezte a felmérést a második fordulóba jutott két jelöltről.
Történelmi csúcson az euró jegybanki árfolyama, átlépte az 5 lejes lélektani határt
Az elnökválasztási eredményt követő kormányválság gyakorolt negatív hatást a nemzeti valutára.
Cătălin Predoiu lett az ügyvivő miniszterelnök
A határozatot kedd reggel írta alá az ügyvivő államfő, azután, hogy Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn este lemondott tisztségéről a kormánykoalíció jelöltjének elnökválasztási kudarca miatt.