Június elsején kezdik kiosztani az élelmiszerre fordítható utalványokat

Június elsején kezdődik a Támogatás Romániának kormányzati program által biztosított szociális elektronikus utalványok kibocsátásának, kiosztásának és a támogatás összegével való feltöltésének folyamata – közölte hétfőn az európai beruházásokért és projektekért felelős minisztérium.

A szaktárca tájékoztatásában emlékeztetnek, hogy a kéthavonta nyújtandó, egyenként 250 lej értékű támogatásra a nélkülözésben élő és a szegénység kockázatának kitett személyek jogosultak. Több mint 2,5 millió kedvezményezett fog részesülni az összesen 3,1 milliárd lej értékű utalványokból, amelyeket részben az államkasszából, részben vissza nem térítendő uniós alapokból finanszíroznak.

Az elképzelés kivitelezéséhez több minisztérium, állami és magáncég összehangolt munkájára volt szükség, „kezdve a különböző veszélyeztetett kategóriákba tartozó kedvezményezettek azonosításával, a nagyszámú kártya előállításával, a kedvezményezettek listájának a munkaügyi minisztérium és az adóhatóság közötti összevetésével és érvényesítésével, el egészen a kártyák kiosztásáig és kéthavonta történő feltöltéséig” – idézte a közlemény Marcel Boloş tárcavezetőt.

Jogosultak a szociális támogatásra az 1500 lejnél kisebb összegű nyugdíjban részesülők, azok a fogyatékkal élő személyek, akiknek a jövedelme nem éri el az 1500 lejt, a gyermekeiket egyedül nevelő szülők, illetve azok a legalább kétgyermekes családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt, továbbá a 2001/416-os törvény alapján szociális segélyben részesülők, valamint a hajléktalan személyek.

A kikézbesített kártyákat kéthavonta egyszer töltik majd fel, négy alkalommal (június–július, augusztus–szeptember, október–november, 2022 decembere–2023 januárja). Az így kapott pénzt kizárólag élelmiszerek és meleg étel vásárlására használhatják a kedvezményezettek. A kártyák elkészítésére az Edenred, a Sodexo és az UpRomania kapott megbízást, és a Román Posta kézbesíti majd ki ezeket a kedvezményezetteknek.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
A Veștea-kabinet beiktatását 189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen. A kormány beiktatáshoz legalább 233 támogató szavazatra lett volna szükség. Nicușor Dan államfőnek új miniszterelnök-jelöltet kell találnia.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.