A kórházak leterheltségétől függ majd a jelenléti oktatás az iskolákban és óvodákban

Az eddigi kritériumokat módosítva a kórházak leterheltségétől tette függővé csütörtök este elfogadott határozatában az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) a jelenléti oktatást az iskolákban és az óvodákban.

E szerint online oktatásra térnek át a tanintézetek azokban a megyékben, amelyekben a koronavírusos betegek kezelésére szánt kórházi ágyak több mint 75 százaléka foglalt. Az iskolák és az óvodák akkor térhetnek vissza a digitális tanrendről a jelenléti oktatáshoz, ha a megyében a koronavírusos betegek kezelésére szánt kórházi ágyak kihasználtsága 70 százalék alá csökken.

További új szabály lesz, hogy tíz napig online oktatásra térnek át azok az iskolai osztályok vagy óvodai csoportok, amelyekben legkevesebb három gyerek igazoltan megfertőződött koronavírussal. A jelenlegi előírások szerint már akkor felfüggesztik a jelenléti oktatást a csoportokban vagy osztályokban, ha legalább egy gyerek igazoltan fertőzött.

Határozatában a CNSU felhatalmazta a tanügyi tárcát és az egészségügyi minisztériumot, hogy az új kritériumok szerint módosítsa a járványkörülmények között zajló oktatást szabályozó közös rendeletét. Az új előírások akkor lépnek hatályba, ha a módosított rendelet megjelenik a hivatalos közlönyben.

Agerpres

A rovatból ajánljuk:

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását
A Veștea-kabinet beiktatását 189 képviselő és szenátor támogatta, 23-an ellene szavaztak az éjszakába nyúló parlamenti ülésen. A kormány beiktatáshoz legalább 233 támogató szavazatra lett volna szükség. Nicușor Dan államfőnek új miniszterelnök-jelöltet kell találnia.
Az ősszel kezdő kilencedikesekre már más érettségi vizsga vár
Egy „szóbelivel” és egy írásbelivel több szigorlat vár rájuk.
Szigorítják a csendháborítás és a közrend megsértésének büntetését
Vége a hangoskodásnak, a visszaesőket súlyosan büntetik.
Zivatarok várhatók szerdán az ország egyharmadában
Helyenként villámlással kísért záporokra és jégesőre lehet számítani.
Adrian Veștea az új kormányfőjelölt, miután Eugen Tomac visszaadta a megbízását
Az elnök a parlamenti pártok megkérdezése nélkül döntött.