Díszmagyar a hónap műtárgya a múzeumban [VIDEO]

Egy díszmagyar a hónap műtárgya az Arad Megyei Múzeumban. A második emeleti 1848–1849-es Ereklyemúzeumban látható öltözékben kísérte utolsó útjára Kossuth Lajost Vasvári Fejér Elek.

A múzeum rendszeresen „kikiáltja” a hónap műtárgyát, és mivel március 15-én az 1848–1849-es magyar forradalom és szabadságharc kitörésének 173. évfordulóját ünnepeljük, ezért a relikviagyűjtemény – amely a 19. században a mai múzeum alapját jelentette – egyik díszes darabját választották a hónap kiemelt műtárgyának.

Vasvári Fejér Elek ebben a díszmagyarban kísérte utolsó útjára Kossuth Lajost. Részleteket Mizsur Anita mond el az alábbi videóban:

A videót a múzeum megrendelésére Nelu Scripciuc fényképész-operatőr készítette.

A rovatból ajánljuk:

Közönségtalálkozó Kövér Péter íróval
Írod, olvassuk címmel május 28-án az aradi Jelen Házban kerül sor alias Revök Retép szerzői estjére.
Nótaszínház és onewoman-show a kamaraszínházban
Május 22-én ismét látható a Shirley Valentine, két napra rá a Szögény Dankó Pista című zenés játék jön Aradra.
Magyar tárlatvezetés a Múzeumok éjszakáján a Képtárban
Munkácsy és kortársai az aradi múzeum Képtárában címmel szervezi az eseményt a Kölcsey Egyesület.
Az elmúlt száz év erdélyi költészetének versei az Aradi Kamaraszínházban
Jó versek, remek színészek, élő zene – ismét E-líra 100.
Sohase mondd… – Thurzó Zoltán és Gregor Bernadett Aradon
A műsor a legismertebb magyar hangosfilmek, valamint dalok, sanzonok műveit vegyíti kis prózával.