Csehov – kettő az egyben a kamaraszínházban

leánykérések

Az alkotók | Fotó: Jókai Színház

Leánykérések címmel Csehov két egyfelvonásosát dolgozta össze az Aradi Kamaraszínház, a Békéscsabai Jókai Színház és a Teatrul Carousel. A márciusi békéscsabai bemutató után az aradi közönség május 8-án, 19 órakor láthatja a koprodukciós előadást az Aradi Kamaraszínházban (Bábszínház terme).

Az Aradi Kamaraszínház, a Békéscsabai Jókai Színház és a Teatrul Carousel koprodukciójában létrejött előadásban Anton Pavlovics Csehov két egyfelvonásosát, a Leánykérés és a Medve című vígjátékokat láthatják a nézők egy igazán egyedi ábrázolásban, a színpadot megosztva, a jeleneteket váltogatva.

Csehov két klasszikusa közös színházi térben kerül bemutatásra szórakoztató, de egyben elgondolkodtató módon.

A Leánykérések izgalmas megoldásokkal, az eredeti történeteket megőrizve hozza közelebb a nézőkhöz Csehov műveit, a feszültség és a humor összefonódásával megidézve a nagy orosz drámaíró szellemét is. 

A darab rendezője Sandu Grecu, a Moldovai Színházi Szövetség elnöke, a chișinăui Satiricus Nemzeti Színház igazgatója. A szereplők között színpadra lépnek Czitor Attila, Liszi Melinda, Tarsoly Krisztina, Kopanyicza András, Tapasztó Ernő és Tege Antal színészek. A bemutatót március 24-én tartották a Békéscsabai Jókai Színház stúdiószínházában. A Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával született előadás októberben Chișinăuba utazik. 

A három színház közreműködésének köszönhetően tehát különleges színházi élmény várja az aradi közönséget május 8-án, csütörtökön 19 órakor az Aradi Kamaraszínházban (aradi Bábszínház terme).

Az előadásra érvényesek a kamara-bérletek, valamint jegyek válthatók online a www.eventim.ro honlapon és a nagyszínház pénztárában. A jegyiroda nyitvatartása: hétfőn zárva, kedden, szerdán és pénteken 10–16 óra között, csütörtökön 10–14 és 17–19 óra között, szombaton, vasárnap 10–12 és 17–19 óra között. Foglalás, információ a 0744/475–147-es telefonszámon lehetséges.

A rovatból ajánljuk:

Újabb magyar filmet vetítenek a művészmoziban
Olasz Renátó alkotása egy életük fordulópontjához érkezett testvérpárról szól.
Éder Enikő színművész kapta az EMKE Poór Lili-díját
Munkásságáért és a szórványban végzett kulturális misszió felvállalásáért tüntették ki.
Halál Velencében – Kulka János főszereplésével az Aradi Kamaraszínház műsorán
Az április 21-i előadásra a tavalyi nagyszínházi bérletek érvényesek.
140 született Aradon Tóth Árpád, a magyar líra kiemelkedő alakja [AUDIO]
Ujj János megjelenés előtt álló könyve a költő családfájáról szól.