Orrfacsaró bűzre ébredtünk

Az egész várost belengő kellemetlen szagra ébredtek az aradiak, és sokak szerint a rendkívüli büdösség már szerda késő este óta fojtogatta a várost.

A „jó szimatúak” arra gyanakodtak, hogy a megyeszékhely északkelet határában lévő szeméttelep (ön)gyulladása okozta a már-már elviselhetetlen fanyarságot, vagy a Bodrogi úti szennyvíztisztító állomás felől hozta a szél a szagot.

A hulladéktároló nem égett, de a környezetvédelmi felügyelőség a délelőtt folyamán – több tucat betelefonálónai is – csak találgatni tudott: vagy egy csőtörés, vagy trágyázás, vagy a derítőállomásnál az ülepítéskor nyert iszap a baj okozója.

A Víz- és Csatornázási Művek közölte: a szennyvízelvezető rendszerben nem keletkezett kár, a szántóföldek trágyázására használt iszapot pedig júniusig zárt helyen tárolják, és a megengedett időszakban javítják vele a termőföldet.

Valószínűleg a városszélő szántóföleken trágyázott valamelyik mezőgazdasági vállalkozó, de sem a környezetvédelem, sem a prefektúra, sem az önkormányzat sem tudta pontosa, mitől bűzlika város annyira, hogy délig zárt ablakok mögött ültek a lakók.

A rovatból ajánljuk:

Városi freskók díszítik Arad egyre több épületét
A Citizenit Egyesület kezdeményezésére „dobták fel” a városképet kortárs utcai művészek.
„Kutyanépszámlálás” kezdődik Aradon
A cél a kóbor állatok számának csökkentése és a felelős kutyatartás népszerűsítése.
Hulladékszigetek, szeméthegyek
Aradon egyre több helyen helyezik üzembe az úgynevezett digitális hulladékszigeteket, de úgy látszik, a lakosság egy része nincs felkészülve azok civilizált használatára.
Villámlátogatást tett Aradon a miniszterelnök, a sajtó kizárásával
A hőerőműnél, az aradi várban és a régi gáji laktanyában tett látogatást Ilie Bolojan.
Sajátjukként használták egyesek a közösségi kerékpárokat, meg eladni is próbáltak közülük
297 esetben nem adták vissza időben a bicikliket, 45-öt már sikerült visszaszerezni.
Kiszáradt a zöldtetős buszmegálló, szándékos rongálást gyanít a városháza
A polgármesteri hivatal szabotázst gyanít, ezért vizsgálatot rendelt el.